News Kayıtlı Siteler

SEO’da En Son Trend News Kayıtlı Sitelerden Tanıtım Yazısı Yayınlayarak Backlink Alma

Bilindiği gibi arama motorları sürekli algoritma değişikliğine gitmektedir.  Son algoritma değişikliği ile  çyükselişe geçen google news kayıtlı siteler, artık günümüzde SEO açısından en etkili bir çalışma sistemi olarak yerini aldı. Aslında algoritma yine kaliteli backlink ve rakip backlinke dayanıyor.  Burda News kayıtlı sitelerin rölünü açıklamak gerekirse, news kayıtlı haber siteleri google gözünde değerli kılınmıştır ve her gün özgün makalelerle güncellendiği için googlebot bu sitelerden çıkmamaktadır.

 

news kayıtlı siteler

Bu nedenle news kayıtlı haber sitelerinde tanıtım yazısı yayınlatarak aldığımız backlinklerin etkisi kalıcı ve yüksektir. En önemli etkisi rakip backlink vermesidir. Nasıl rakip backlink olur diyeceksiniz ve haklısınız.  Ama mantık olarak şu şekilde açıkamak isterim, news kayıtlı ve alexa değeri yüksek bir siteye haber verdiğimizde o haber sitesi ilk 1 hafta 10 günlük süreçte yayınlanan haber başlığı ile Google newste ilk sayfalarda çıktığı gibi Google doğal arama sonuçlarında bile ilk sayfa da çıkar, ve zamanla ilk sayfadan gerilese bile ilk 10. Sayfaların içinde bir müddet durur. Bu da bizim rakip siteden backlink almış olmamızı sağlar.

Tabi burda en önemli olan doğru tanırım yazıları hazırlamak ve bu yazıları zamanlı yayınlamak çok önemlidir. Örnek vermek gerekirse 10 news kayıtlı sitede tanıtım yayınlama kampanyası oluşturacaksınız.  Kesinlikle her site için özgün haber bülteni oluşturmalısınız oluşturduğunuz haber bültenlerinin kelime yüzdesi iyi girilmeleidir daha sonra haber bültenlerinin hepsini aynı anda değil her gün 2 sitede yayınlatarak 5 günlük bir çalışma yapmak size daha olumlu sonuçlar aldırtacaktır.