Tanıtım Yazısı

Yeni bir ortama girdiğinizde size  sorulan ilk soru isminiz olacaktır. Fakat isminizin sorulması için bazı etkenlere ihtiyaç vardır. Giyiminiz, saimiyetiniz, duruşunuz, gülümsemeniz vb gibi özellikler...

Tanıtım yazısı ise aynı sizin gibidir. Girdiği ortamda ziyaretçilere gülümsemeli, kendini sevdirmeli, şirin, çekici, karizmatik olmalıdır.

Sektörel olarak internet dünyasında tanıtım yazısı nasıl tanımlanır? Advertorial metin olarakta isimlendirilen tanıtım yazısı, bir nevi web sitenizi, markanızı, hizmetinizi, ürününüzü yada başka amaçlarla ulaştırmak istediğiniz fikirlerinizi tanıtmak üzere hazırlanan metinlerdir. Google açısından önemi tartışılmaz büyüklükte olan tanıtım yazılarının içerisine ilave edilen yönlendirici linklerle web sitenizin yükselişi daha da ivme kazanır.Bu durum okuyucuların size çok daha kısa sürede ulaşmasını sağlar. Fakat Seo=Tanıtım yazısı gibi bir düşüncenin oluşmaması gereklidir. Sadece Seo uygulamalarının taktiklerinden biri olduğu hususunda hem fikir olmak sağlıklı olacaktır.

Backlink kavramının en büyük destekçilerinden olan tanıtım yazısı, organik backlik elde etmemizde bize büyük katkıları beraberinde getirir.

Seo açısından tanıtım yazısı hangi özelliklere sahip olmalıdır?

SEO aktiviteleriniz  için  tanıtım yazısı çalışmalarınızın belirli standartlar ve kurallar dahilinde oluşturulması gerekir. Bu kurallara uyulmaması durumunda, web siteniz açısında olumsuz ve hatta zararlı denebilecek koşulları meydana getirir. Web sitenizde yayınlayacağınız seo uyumlu bir makale için geçerli olan kuralların tamamı, tanıtım yazısı içinde geçerlidir. (Anahtar kelimelerin doğru kullanımı, link çıkışlarının doğru planlanması vb gibi)

Tanıtım yazısı faydaları nedir diye sorular sorduğunuzu düşünerek, hemen asıl konuya giriş yapmak istiyoruz. Bugün bir baloya davetlisiniz. Şık bir kostüm giyindiniz, saçlarınızı taradınız, parfümünüzü sıktınız ve balo salonuna kocaman güzel bir gülümsemeyle giriş yaptınız. Burada balo google arama motoru, siz ise tanıtım yazısısınız. Balo salonunda gözler size çevrildi, ve diğer misafirler (arama motoru örümcekleri) sizinle tanışmak için yakınınıza gelmeye başladı. Eğer gerçekten samimi ve dürüst iseniz (Yani tanıtım yazınız amacınıza uygunsa, içerikler kopya edilmemiş ve linkler doğru yere konuşlandırıldıysa)

Misafirler sizi gecenin yıldızı ilan edecektir. Yani google örümcekleri sizi yukarı taşımayaca başlayacaktır. Fakat misafirleriniz samimiyetiniz hususunda, görünümüzle uyuşmazlık olduğunu farkettiğinde sizden uzaklaşacak ve balo salononunda yalnızla terkeddileceksiniz. Yani arama moturu örümcekleri sizi hızlı bir şekilde terkedecek, ve sizinle ilgili herşeyi unutacaktır. İşte tanıtım yazısı burada önemini yüksek sesle vurgulamaktadır. Umuyoruz ki bu vurguyu sizlere doğru bir şekilde açıklayabildik. Balonun yıldızı olmak dileğiyle....